Strony mające podobne parametry mogą różnić się pod względem ceny.

Własna strona internetowa przedsiębiorstwa to na pewno tego typu wizytówka, jaka rozchodzi się z niesamowitą prędkością. A jeżeli do tego rozchodzi się w odpowiednich kierunkach, jest wstanie trafić do bardzo dużej liczby potencjalnych klientów. I choćby z tej przyczyny nie należy lekceważyć potencjału takiej wizytówki. Strona internetowa pomoże wkroczyć w nowe obszary. Zapewnia dużo więcej możliwości aniżeli tradycyjna reklama. Nie dziwi więc fakt, że coraz większa liczba spółek na nią się decyduje. A wtedy pojawia się pytanie, komu powinniśmy zlecić jej wykonanie a także cena sklepu internetowego.

 

Wykaz cen stron internetowych to zestawienie, które pokazuje, ile czynników wpływa na to, ile za naszą stronę zapłacimy. Różnice techniczne i estetyczne sprawiają, iż ceny te balansują od trzech aż do kilkunastu tysięcy złotych. Co więc tak naprawdę na nie wpływa? Po pierwsze, czynnikiem decydującym o cenie, jest wykonawca. Strony o podobnych parametrach mogą różnić się ceną co zależy od tego, kto je wykonuje. Jeśli jest to projektant pracujący na własny koszt, to można spodziewać się niższej ceny. A jeżeli to specjalistyczne studio reklamy – wtedy kwota może być znacznie większa.

 

Następnym czynnikiem, jaki ma wpływ na cenę, jest rodzaj strony internetowej. Należy bowiem zdawać sobie sprawę, iż wyróżnia się na dzień dzisiejszy dwa główne rodzaje witryn internetowych. Pierwszy z nich to tak zwana witryna statyczna. Jej celem jest prezentowanie misji, ogólnej propozycji, czy też danych kontaktowych firmy. Zmian na takiej witrynie nie można praktycznie wprowadzać samemu. Znajdujące się na niej informacje pełnią ogólnie funkcję informacyjną. Drugi rodzaj to z kolei strony oparte na tzw. CMS-ie. System ten umożliwia stałeuaktualnienie treści. Więc ten rodzaj jest dynamiczny i bardzo dobrze sprawdza się tam, gdzie najważniejsze jest aktualizowanie informacji, ażeby odwiedzający stronę zawsze mogli być na bieżąco. Trzecim składnikiem , który decyduje o kosztach strony jest forma strony.

 

Forma może opierać się na szablonie i wówczas jest oczywiście dużo tańsza. A może być również stworzona według naszego projektu a wtedy jest ona niewątpliwie znacznie droższa. Łącząc różne cechy stron internetowych, można stworzyć ich swoisty cennik. I tak statyczne, szablonowe strony internetowe wykonywane przez freelencerów to najczęściej cena około dwóch i pół tysiąca. Jeżeli natomiast stronę statyczną utworzyć ma fachowa firma, wówczas kosztuje ona mniej więcej 3500. W sytuacji projektów własnych to odpowiednio trzy i pół tysiąca a także 5000. Jeżeli natomiast chodzi o strony internetowe oparte na CMS, to szablony stron kosztują w granicach od pięciu do siedmiu tysięcy a projekty prywatne wręcz 15.000. To właśnie w tym przedziale znajduje się między innymi cena sklepu online, który musi być dynamiczny. Tylko wówczas nadąża on za zmianami w ofercie produktów oraz pozwala użytkownikom na sprawne załatwienie zakupów.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *