Nie powinniśmy zapomnieć o odzieży przeciwdeszczowej.

Każda wyprawa w tereny górskie musi być porządnie przygotowana oraz gruntownie przemyślana. Tyczy się to zarówno wycieczki w gronie rodzinnym w niskie a także łatwo dostępne szczyty, jak i bardziej poważnych wypraw w Alpy czy Tatry. Należy nie tylko i wyłącznie dobrze zaplanować trasę oraz jej poszczególne etapy, ale również zatroszczyć się o odpowiedni ekwipunek a także sprzęt każdego uczestnika wyjazdu. Bardzo istotne są z pewnością właściwie dobrane plecaki.

 

Powinny być one wykonane z wysokiej jakości, odpornego materiału, pojemne a także jak najlżejsze. Jeżeli chcemy nocować u podnóża gór i dzień w dzień zaliczać jedną wycieczkę, mogą być one mniejszych rozmiarów niż w przypadku wielodniowej trasy obejmującej noclegi w schroniskach lub pod namiotem, jaki wszakże także trzeba dźwigać na własnych plecach. Kolejnym niezbędnym składnikiem naszego wyposażenia są dobrze dopasowane oraz wygodne buty najlepiej nie nowe, ale wypróbowane przez nas wcześniej na dłuższych spacerach.

 

Dzięki temu unikniemy niemiłych zdarzeń na trasie. Nie możemy też zapominać o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. Dodatkowo powinno się zabrać ze sobą kilka zmian odzieży, podstawowe kosmetyki, wodę i przekąski na drogę a ponadto apteczkę. Przyda się też dokładna mapa, telefon z aparatem i krem na słońce. Dobrze przygotowana wyprawa w tereny górskie zagwarantuje ci jej bezpieczeństwo, zaś podróżowanie będzie wówczas wielką przyjemnością.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *