Miasto stworzyło system wypożyczania sprzętu na minuty.

W czasach nowego budownictwa oraz coraz to szybszego rozrostu aglomeracji miejskich, stawia się duży nacisk na ochronę przyrody oraz ekologię. Coraz większa ilość osób w

ośrodkach miejskich generuje wielkie zapotrzebowanie na nowe lokale mieszkalne. Miejska architektura próbuje sprostać potrzebom nowych mieszkańców oraz usiłuje rozstawiać bloki w ten sposób, by nie zaburzały dobrego przepływu powietrza, oraz dostarczały bardzo dużo zielonej przestrzeni dla ludności. Oprócz tego, coraz to częściej możemy spotkać się z potrzebą mieszkańców, jaką jest zadbanie o ekologię a także czystość w mieście. tego typu nastawienie sprawia, iż architekci muszą zatroszczyć się o dużą sumę na odpady segregowane, koszów na odpady po zwierzętach domowych, a oprócz tego przede wszystkim bardzo dużą liczbę dróg rowerowych a także spacerowiczów. Zatłoczenie w miastach powoduje zwielokrotnioną liczbę pojazdów na drogach, a to skutkuje pojawiającymi się zakorkowanymi drogami w dowolnej części miasta.
Coraz więcej ludzi, usiłuje zaoszczędzić czas a także przesiada się na inne środki lokomocji aniżeli samochód. W znaczącej liczbie sytuacji są to autobusy oraz tramwaje, jednak coraz to częstszą opcją są rowery oraz elektryczne hulajnogi. Jak w przypadku tych drugich, nie jest problemem złożenie jej i zapakowanie w futerał ochronny oraz noszenie ze sobą, tak w wypadku roweru, nie jest to już takie proste. Nie mamy, aby nasz rower złożyć oraz zabierać ze sobą na uczelnię czy do pracy, ze względu na to pojemniki na sól i piasek są coraz to bardziej pożądane na planie każdego rozwijającego się miasta. Powinny mieć swoje miejsce przy każdym ważniejszym budynku w mieście, oraz muszą mieć odpowiednią liczbę stanowisk. Coraz to częściej możemy spotkać bardzo duże parkingi dla rowerów, jakie wyposażone są w dach, a dodatkowo mają dobre zabezpieczenia przed kradzieżą. Jednakże, mimo zwiększającej się ilości takowych miejsc, cały czas będziemy mogli zetknąć się z opinią, że wciąż ich brakuje, lub już zbudowane są źle projektowane. Są zbyt małe a także są w nieodpowiednich miejscach, przez co teren zajmowany jest przez motory, a nawet samochody.
Powoduje to, iż właściciel roweru nie ma możliwości skorzystać z wyznaczonego dla siebie miejsca oraz musi poszukiwać innej możliwości przy barierkach a także słupkach. Dlatego tak istotne jest, aby na planie miasta wyznaczyć odpowiednio położone miejsca dla rowerzystów, jak również odpowiednio je zaprojektować bez szkody dla innych. Miasto dba też o osoby, które nie posiadają prywatnych środków komunikacji i zbudowało system wypożyczania sprzętu na minuty. Ten system funkcjonuje w każdym większym mieście, ma bardzo dużą liczbę sprzętów oraz dodatkowo miejsc parkowania, gdzie możemy po upłynięciu czasu oddać rower. Tego typu miejsca w większości przypadków są zlokalizowane przy przystankach autobusowych lub większych skupiskach ludzi jak centrum handlowe czy rynek. Taka inicjatywa, wspiera te osoby, które chcą być przyjazne dla środowiska, sprawnie przemieszczać się po mieście, ale nie mają możliwości na posiadanie swojego sprzętu. W dynamicznie rozwijających się ośrodkach miejskich takie rozwiązania będą potrzebne na każdej drodze i przy każdym budynku.

 

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *