Stosownie dopasowany kabel HDMI gwarantuje nam sposobność podłączenia się np laptopem do Telewizji.

Właściwie dobrany przewód HDMI gwarantuje możliwość podłączenia się przykładowo laptopem do naszego smart Tv, niemniej jednak nie tylko bo z technologii hdmi korzysta o wiele więcej urządzeń elektronicznych. Są to m.in. soundbary, rzutniki, konsole Playstation czy monitory. Wszystkie z tych urządzeń można przyłączyć przy pomocy dedykowanego przewodu hdmi.

Do produkowania takich kabli stosuje się miedź, stal bądź aluminium. Jak zapewne się domyślasz te wykonane z aluminium wiążą się z bardzo złą jakością, jednak cudowne to te zrobione z beztlenowej miedzi.W tym momencie możemy rozróżnić trzy rodzaje przewodów hdmi, powiedzmy, że są to 3 standardy:

1. Przewód HDMI 1.4 – przepustowość: 10,2 Gb/s, maks. jakość wideo: FullHD/60fps albo 4K/30fps, nie ma możliwości obsługi HDR.

2. Przewód HDMI 2.0 – przepustowość: 18 Gb/s, maks. jakość wideo: 4K/60fps, obsługa statycznego HDR.

3. Przewód HDMI 2.1 – przepustowość: 48 Gb/s, maks. jakość wideo: 4K/120fps albo 8K/120fps, obsługa dynamicznego HDR.

Długość kabel hdmi earc też ma ogromne znaczenie. Twierdzi się, że długość do 5 metrów gwarantuje generalnie brak straty jeśli rozchodzi się o jakość. Warto mieć na uwadze aby ten przewód hdmi hdr nie był za krótki, bo może przykładowo nasza instalacja elektryczna być zbyt sztywna, ani też zbyt długi ponieważ możemy się w tenże przewód zaplątać, dodatkowo im dłuższy będzie ten przewód tym powiększamy szansę utraty jakości przesyłania danych.

Drogi kabel oczywiście nie w każdej sytuacji oznacza lepszy ponieważ nie istotne że mamy “pozłacane” czy “platynowe” końcówki przewodu, ważniejszą informacją wpływającą na jakość przesyłu będzie natomiast surowiec z którego został on wyprodukowany.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *